Wróć   APLIKOM FORUM CAD / CAM / GIS > Architektura i budownictwo > Revit Architecture / Structure / MEP

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 26-09-13, 22:08
Piotrek_zz Piotrek_zz jest offline

Domyślnie Praca magisterska w REVIT

Witam wszystkich,

Mam pytanie, czy byłaby możliwość żeby przesłał mi ktoś gotowy projekt budynku w Revicie?

Piszę pracę magisterską na temat instalacji tryskaczowych i potrzebuje jakiegoś dobrego podkładu z wrysowanymi
instalacjami (HVAC, Sanitary), tak aby jak najlepiej pokazać możliwość modelowania dużej ilości przewodów tryskaczowych
z uwzględnieniem kolizji z już istniejącymi w 3d.

Oczywiście wiem że mógłbym sam wykonać cały projetk od początku na podstawie rysunków CAD, ale
zajęłoby mi to dużo czasu, a chciałbym skupić się wyłącznie na tryskaczach.

Zauważyłem tendencję, że prośby na forach branżowych, o gotowe projekty *.rvt są raczej z góry skazane na porażkę - ale nie wiem skąd to się wzięło, przecież
projekt w revicie to nie jakaś święta relikwia którą można oglądać tylko w kościele;p. W biurach projektowych lub w internecie można
znaleźć wiele całościowych projektów (nawet i lotnisko), dostępnych dla każdego. Niestety po wielu dniach poszukiwań nie udało mi się znaleźć
niczego w Revicie;/

Dodam że do pracy używam Revit MEP, dodatku SysQue Pipe i Smart Sprinklers (Próbowałem w AutoSprink ale ciągle się wieszał).

Marzy mi się jakiś biurowiec z garażem podziemnym, z podciągami, sufitem podwieszanym, windami, kanałami wentylacyjnymi itd..

Oczywiście jeżeli będzie taka konieczność, gotowy plik z wprojektowaną instalacją tryskaczową wróci do mojego potencjalnego
bohatera.

W zamian mogę podzielić się bogatymi bibliotekami rodzin z dziedziny instalacji i urządzeń przeciwpożarowych, normą VdS i NFPA 13.

Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytatem
stare 30-09-13, 11:12
Agata Zaleska Agata Zaleska jest offline
specjalista APLIKOMu

Domyślnie

Proponuję sprawdzić zawartość przykładowych projektów które są widoczne w dziale Projekty po uruchomieniu Revita tuż po jego zainstalowaniu. Pliki z tymi projektami można znaleźć również tutaj: http://wikihelp.autodesk.com/Revit/e...22-Autodesk422
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania