Wróć   APLIKOM FORUM CAD / CAM / GIS > Architektura i budownictwo > Revit Architecture / Structure / MEP

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 18-11-11, 07:53
prz3mek1 prz3mek1 jest offline

Domyślnie Revit Architecture 2012 Kilka pytań

Witam
Mam po przerobieniu książeczki z Revitem Architecture i zaczęciu robienia projektu w tym programie mam parę problemów z którymi nie mogę sobie poradzić a mianowicie:

1
Jak mogę w Revicie modelować bryły, znalazłem tylko opcje do wstawiania gotowych brył. A co z opcją gdzie ja sam modeluje bryły? Np w takiej formie jak jest to w AutoCad-zie rysuje polilinią i wyciągam obszar roboczy do góry. bo chciałem np zrobić schody zewnętrzne. Nie ma takich w Revicie musiałem wrzucić schody wewnętrzne i do tego zamiast spocznika musiałem zrobić sobie strop bo nie mogłem zrobić innej tak dużej płaszczyzny.

2
Zmienianie kolorów materiałów. Np przy dachu do renderowania. Mogę sobie wybrać z gotowych elementów, łupek, dachówka, papa. Tylko, że dachówka jest szara jak ściana a zmieniając w "wzór powierzchni" i "wzór cięcia" zmienia mi się kolor w ekranie widoku, ale przy renderowaniu dachówka jest taka jaka była od początku czyli szara ani śladu za czerwienią.

3
Okno narożnikowe gdzie to ustrojstwo znaleźć i jak to wstawić? Próbowałem zrobić to w taki sposób jak wrzucanie jednego okna w jednej ścianie i drugiego w drugiej potem przesuwałem je do rogu ścian, żeby się złączyły ościeżnicami. Lecz to nic nie daje bo przy ościeżnicach wychodzi mi drewniana obudowa otworu nie wiem jak to nazwać futryna? . chodzi o drewniany element który jest przeciągnięty na szerokości całej ściany. Więc mimo, iż przyciągnę okna do siebie żeby się stykały ościeżnicami ta "framuga" i tak zostaje i opaska na szerokość całej ściany i nie ma tego efektu okna narożnikowego.

4
Jak zrobić balustradę na balkonie? Jedyna balustrada jaką znalazłem to tyczyła się tylko schodów i nie chciała się przyczepić do płyty balkonowej. Więc zrobiłem jakąś cienką ściankę dałem materiał jako szkło i na razie tak zostało. I pytanie tak się robi te balustrady czy jest jakiś inny bardziej dokładny sposób na zrobienie balustrady w balkonie?

Mam nadzieję, że opis problemów nie jest zbyt zagmatwany i znajdzie się ktoś obyty w Revicie kto będzie wiedział jak rozwiązać moje problemy
Z góry dzięki i pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez prz3mek1 ; 18-11-11 o 08:30
Odpowiedź z Cytatem
stare 10-04-12, 11:59
Agata Zaleska Agata Zaleska jest offline
specjalista APLIKOMu

Domyślnie

Witam,
1. Utwórz bryłę lokalnie lub utwórz nową rodzinę bryły.
2. Zakładka zarządzaj > Materiały, tam znajdziesz panel do zarządzania teksturami
3. Dwa sposoby: 1. Rodzina okna ze ścięciem w narożniku, 2: Ściana kurtynowa. Uwaga, w obu przypadkach trzeba wrysować okno/ścianę z jednaj i drugiej strony narożnika.
4. Balustrada może być rysowana ręcznie za pomocą lini, można wówczas wskazać krawędzie płyty balkonowej.

Gorąco pozdrawiam
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania