Wróć   APLIKOM FORUM CAD / CAM / GIS > Architektura i budownictwo > Revit Architecture / Structure / MEP

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 03-04-12, 11:54
donmichael donmichael jest offline

Domyślnie Revit architecture - potrzeba parę wskazówek

Witam

Potrzebuje parę wskazówek, które pozwolą mi dokończyć projekt budynku jednorodzinnego.

1. Widoczność kreskowania ściany kolankowej- ściana kolankowa wysokości 75cm, i pokazuję mi wypełnienie pełne- zmieniając poziom widoczności/cięcia nic się nie zmienia. Przy ścianie powyżej 200cm nie mam tego problemu.
Jak robię ścianę 200cm i wyżej mam dobre kreskowanie jak 199cm i mniej widzę ścianę pomalowaną na szaro bez widocznych warstw ściany.
Robiąc nowy projekt z innymi rodzinami ścian problem jest ten sam.

1.jpg

2. Jak zrobić pionowy otwór w ścianie? Potrzebuje umieścić otwór wentylacyjny w ścianie, znajduje opcje, ale dla otworu poziomego przez ścianę. Najlepiej by w środku umieścić rurę wentylacyjną wychodzącą poza dach.
Rysunek poglądowy

2.jpg
Odpowiedź z Cytatem
stare 06-04-12, 19:46
donmichael donmichael jest offline

Domyślnie

3. Potrzebuję jeszcze parę wskazówek dotyczących "planu zagospodarowania terenu"
Zaczynam od wczytania .jpg i skalowanie go do odpowiedniej wielkości.
Później nie wiem już co mam robić.
Jest jakaś opcja w programie co zamienia obrys ścian zewnętrznych na linie grube, takie jak na planach przestrzennych?
Z jakich opcji najlepiej korzystać przy robieniu takiego planu??
Odpowiedź z Cytatem
stare 10-04-12, 12:11
Agata Zaleska Agata Zaleska jest offline
specjalista APLIKOMu

Domyślnie

Witam,
ad1. Taka jest zasada wyświetlania ścian w Revit że ściany niższe niż 100cm nie będą cięte, obejściem będzie zrobienie tej ściany wyższej np z odsunięciem dolnym conajmniej 100cm. Inną opcją jest zrobić podrzędny obszar widoku na którym można dowolnie i niezależnie sterować wysokością cięcia.
ad2. Należy utworzyć rodzinę lokalną kategorii ściana, wymodelować otwór i odjąć geometrię ściany.
ad3. Najlepiej wówczas w "nadpisaniach widocności/grafiki" zmienić sposób wyświetlania ścian, np. wypełnienie pełne ścian kolorem czarnym lub zmiana grubości linii.
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania